fbpx

Бензините и дизелот поевтинуваат за половина денар

Maлопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ од полноќ ќе изнесува 76,5 денари за литар

-

Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-ЕV) и на екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1), од полноќ се намалуваат за 0,50 денари за литар, одлучиле во Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ).

Така, малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе изнесува 82,5 денари,  малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе изнесува 84,5 денари, малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ ќе изнесува 76,5 денари, а малопродажната цена на екстра лесното масло за домаќинство на (ЕЛ-1) изнесува 75 денари. Малопродажната цена на мазутот М-1 НС изнесува 44 денари за килограм.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Професионални спортисти од девет земји гости на спортските игри во Велес

Од 4 до 8 јуни, Велес ќе биде домаќин на третиот по ред спортски настан „Спортски игри Велес“, кој ќе се одржи во Градскиот парк. Покрај спортисти од Македонија,...