fbpx

Облачно време со слаби локални врнежи од дожд

-

Времето денеска ќе биде претежно облачно со слаби локални врнежи од дожд, а на планините од снег, особено претпладне, ќе дува умерен југоисточен ветер.

Утринската температура ќе се движи од минус еден до шест, а дневната од пет до 10 Целзиусови степени. Во Скопје слично време, утринската температура ќе се спушти до четири, а дневната ќе достигне до девет Целзиусови степени.

Во следните два дена ќе се задржи претежно облачно време со слаби локални врнежи од дожд, а на планините од снег.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

ДЕБАТА: Институциите треба да работат со невладините и компаниите во борбата против корупцијата

Соработката помеѓу институциите, невладините организации и бизнис секторот треба да се засили за да се постигне успех во борбата против корупцијата во земјава. Ова беше потенцирано од учесниците на...