fbpx

Јавниот автобуски превоз во Скопје од утре со зголемен број автобуси

Од утре скопскиот јавен превоз ќе се одвива според зимскиот возен ред

-

Јавното сообраќајно претпријатие „Скопје“ (ЈСП Скопје) соопшти дека од утре јавниот автобуски превоз ќе се одвива според зимскиот возен ред.

Тоа значи зголемен број автобуси на ЈСП Скопје и на приватните превозници на градско-приградските линии, со почести пристигнувања на автобуси на постојките.

Возниот ред е достапен на веб страницата на ЈСП Скопје.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Денес и утре во МКЦ продолжува богатата програма на музичката конференција ПИН

Вчера во Младинскиот културен центар во Скопје започна музичката конференција и фестивал ПИН, организиран од Пасворд продукција. Станува збор за тридневен настан, на кој преку ден се одржуваат панели...