fbpx

Две лица загинаа во торнадо во Оклахома, САД

-

Две лица загинаа во силните торнада што ги зафатија регионите од јужниот дел на американската сојузна држава Оклахома, пренесуваат американските медиуми.

Торнада биле регистрирани и во државите Ајова и Небраска, но засега нема податоци за тоа колку лица се повредени и колкава е материјалната штета.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

ДЕБАТА: Институциите треба да работат со невладините и компаниите во борбата против корупцијата

Соработката помеѓу институциите, невладините организации и бизнис секторот треба да се засили за да се постигне успех во борбата против корупцијата во земјава. Ова беше потенцирано од учесниците на...