fbpx

Двајца државјани на Албанија нападнале полицајци во Охрид

-

СВР Охрид поднесе кривична пријава против М.М. (29) и Р.М. (25), двајцата од Република Албанија, поради основан сомнеж дека двајцата нападнале службено лице при вршење работи на безбедноста.

На 4 јули, во кафе-бар во Охрид, пријавените под дејство на алкохол дошле во конфликт со вработените во кафе-барот, а откако пристигнале полициски службеници, пријавените физички и им нанеле видливи повреди.

Судија на претходна постапка на двајцата пријавени им одреди притвор во траење од 30 дена.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Американскиот новинар Еван Гершковиќ осуден на 16 години затвор во Русија

Новинарот на американскиот „Волстрит журнал“ Еван Гершковиќ денеска во Русија беше осуден на 16 години затвор за шпионажа кое се верува дека е политички мотивирано. Руското обвинителство побара тој...