fbpx

Денеска се очекува повторна пресуда за случајот „Ровер“

-

Денеска се очекува Судскиот совет да ја соопшти пресудата за случајот „Ровер“, во кој им се суди на вкупно десетмина обвинети, меѓу кои е и поранешниот министер за внатрешни работи, Љубе Бошкоски.

Обивнителството во текот на повтореното судење се откажа од гонење на петмина обвинети, поради недостиг на докази против нив.

Повтореното судење за убиството на Марјан Тушевски и на Киро Јанев, кое се случи во 2001 година, следува откако Апелацискиот суд ја оспори првостепената пресуда на Основниот суд Скопје 1 и го врати предметот на повторно судење.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Почнаа геомеханичките испитувања за изградба на автопатите на Коридорот 8

Со активности за геомеханичко испитување на земјиштето каде ќе минува алтернативниот пат на автопатот Тетово-Гостивар денеска на терен започнаа со реализација теренските градежни работи за изградба на автопатите на...
Premium WordPress Themes Download
Free Download WordPress Themes
Download Best WordPress Themes Free Download
Free Download WordPress Themes
ZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=
download huawei firmware
Premium WordPress Themes Download
free online course