fbpx

Без врнежи и не многу студено време за новогодишната ноќ

-

Времето за новогодишната ноќ ќе биде облачно, без врнежи и не многу студено, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Од УХМР најавуваат дека нов влажен воздушен бран се очекува од среда кон четврток, што ќе почне со зголемена облачност. Врнежите ќе бидат претежно од дожд, само на високите планини од снег.

Во петок ќе има помалку врнежи, но ќе биде постудено и локално се очекува слаб снег и на некои пониски места.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Минчев, поради злоупотреби, најави укинување на балансерот

Министерот за јавна администрација Горан Минчев најави укинување на балансерот. Како причина за ова, тој рече дека балансерот во минатото бил предмет на злоупотреби. „Имавме случаи каде етнички Македонци се...