Сончево време со температура до 16 степени


       
Скопје, 7 декември, 2017 - 9:00 (META) 

Времето денеска ќе биде сончево, со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се движи од минус 6 до 1 Целзиусов степен, а дневната од 8 до 16 степени.

Во Скопје се очекува слично време. Утринската температура ќе се спушти до минус 5 Целзиусови степени, а дневната ќе достигне 10 степени.

Во наредните два дена ќе преовладува сончево време со студени утра, а преку денот ќе биде потопло.