This page was exported from Meta.mk [ http://meta.mk ]
Export date: Sun Jan 20 7:48:46 2019 / +0000 GMT

Фетаи го прочита старото обвинение за „Монструм“ и ги расплака роднините на убиените
Со читање на старото обвинение за „Монструм“ почна повторениот судски процес за петкратното убиство кај Смилковскo Езеро.

Обвинителката Фатиме Фетаи рече дека за овој случај ќе бидат приложени нови докази.

Деталите од обвинението, меѓу кои е и начинот на кој биле убиени четирите момчиња и рибарот, ги расплакаа роднините на убиените, кои седат во последниот ред во големата судница во Кривичниот суд и го следат судењето.

По читањето на обвинението судот почна со распит на обвинетите.

Post date: 2018-05-16 12:23:48
Post date GMT: 2018-05-16 10:23:48
Post modified date: 2018-05-16 12:23:48
Post modified date GMT: 2018-05-16 10:23:48

Powered by [ Universal Post Manager ] plugin. MS Word saving format developed by gVectors Team www.gVectors.com