fbpx

Турција: Деактивиран експлозив во Дијарбакир

-

Турските експерти деактивирале експлозивна направа која била поставена во автомобил во близина на владина зграда на југоистокот на Турција, соопштија неименувани безбедносни извори.

Возилото е пронајдено во градот Хани, во курдскиот регион на провинцијата Дијарбакир.

Засега не се познати детали.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Лавров направи театар во Скопје: Наместо одговори, се расправаше со новинари

Русија од пресот на Сергеј Лавров денеска направи пропаганден театар во срцето на Скопје, a со цел да го засени последниот ден и заклучоците од Министерскиот совет на ОБСЕ....