fbpx

Сончево, но студено време

-

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево, а претпладне ќе има услови за појава на магла во одделни котлини. Ќе дува слаб ветер од западен и од северозападен правец.

Утринската температура ќе се движи од – 6 до 2 Целзиусови степени, а дневната од 8 до 14 степени.

Во Скопје се очекува сончево време, со слаба магла претпладне. Утринската температура ќе се спушти до -3, а дневната ќе достигне 10 Целзиусови степени.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Османи: Оптимист сум дека со новата бугарска влада можеме да отвориме ново поглавје меѓу двете земји

Скрининг процесот со Европската Унија е во тек и се одвива со добра динамика врз основа на што ќе ги добиеме извештаите од скринингот и патоказот за отворање на...
Download WordPress Themes Free
Download WordPress Themes
Download WordPress Themes Free
Premium WordPress Themes Download
udemy free download
download samsung firmware
Free Download WordPress Themes
lynda course free download