fbpx

Музичкиот фестивал „Андерфест“ ќе се одржи во октомври во МКЦ

Меѓу најавените бендови се „Преку ред“, „Ред 18“, „Конспираси“, „Луфтанза“, „Пич Ваис“ и „Последен удар“

-

Музичкиот фестивал „Андерфест“ годинава ќе се одржи по петти пат на 13 Октомври во Младинскиот културен центар (МКЦ). Публиката и овој пат ќе има можност да ужива во музиката од алтернативната и рокенрол сцената од нашата држава, а меѓу најавените бендови се и „Преку ред“, „Ред 18“, „Конспираси“, „Луфтанза“, „Пич Ваис“ и „Последен удар“.

Продажбата на билети за концертот e започната преку линкот https://bileti.mkc.mk/index.php?id=1292. За првите 100 билети цената е 300 денари, а потоа ќе чинат 400 денари. Последниот ден билетите ќе се продаваат за 500 денари.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

ДЕБАТА: Институциите треба да работат со невладините и компаниите во борбата против корупцијата

Соработката помеѓу институциите, невладините организации и бизнис секторот треба да се засили за да се постигне успех во борбата против корупцијата во земјава. Ова беше потенцирано од учесниците на...