fbpx

Искршени изложните стакла на штабот на Беса во Слатино, Тетовско

-

Партискиот штаб на Беса во селото Слатино, Тетовско, утринава бил цел на вандалски напад. Искршени се изложните стакли на објектот каде е сместен штабот, а од Беса за овој инцидент ги обвинија партиите на власт.

– Очигледно е дека партиите на власт, соочени со поразот што ги очекува на 11 декември, прават сè за да ја спречат победата на Беса на овие избори. Но, бадијала им е сè, ние нема да одговориме на ваквите провокации, големиот пораз ги очекува на престојните избори – изјави кандидатот за пратеник на партијата во шестата изборна единица, Амир Елези.

Елези додаде дека нивните членови секојдневно се соочувале со притисоци и со закани од партиите на власт.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Иран со дронови го нападна Израел

Портпаролот на израелските одбранбени сили Даниел Хагари потврди дека Иранците испратиле беспилотни летала кон Израел и дека израелската држава е подготвена на сè. Во меѓувреме, американскиот претседател Џо Бајден...