fbpx

„Денови на Холандија“ од денеска во „Ист гејт мол“

Посетителите на 22 и 23 април ќе имаат можност да дегустираат холандски деликатеси

-

Амбасадата на Кралството Холандија, European plants и Ист гејт мол ја организираат манифестацијата „Денови на Холандија“, која се отвора денеска на главниот влез пред трговскиот центар „Ист гејт“.

На отворањето на манифестацијата ќе присуствуваат холандскиот амбасадор во земјава Дирк Јан Коп, претставници на Холандската амбасада, извршниот директор на Ист гејт мол Игор Давков и претставници на трговскиот центар.

Со одржувањето на оваа манифестација ќе се одбележи и триесетгодишнината од дипломатските односи помеѓу Холандија и Северна Македонија.

„Во рамки на манифестацијата, до 30 април ќе се слави културата и богатата традиција на Холандија. Посетителите на 22 и 23 април ќе имаат можност да ги дегустираат и пронајдат најубавите холандски деликатеси“, информираат од Ист гејт мол.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Обдукцијата е завршена, телото на Вања е предадено на семејството

Обдукцијата на 14-годишната Вања Ѓорчевска, чие безживотно тело беше пронајдено во неделата е завршена, потврдија од Јавното обвинителство. Наодите треба да покажат кога настапила смртта кај младото девојче и...