fbpx

„Ист Гејт Мол“ евакуиран поради опожарено возило

Возилото е изгаснато, а трговскиот центар е вратен во функција

-

Во „Ист гејт мол“ била извршена евакуација на сите посетители и вработени.

Од портпаролот на Министерството за внатрешни работи велат дека се работело за опожарено возило во паркингот поради кое се активирале против пожарните аларми.

„Денеска во 13.42 часот пријавено е дека во ТЦ „Ист Гејт Мол“ се вклучиле противпожарните аларми при што веднаш од страна на обезбедувањето е реагирано и е утврдено дека станува збор за запалено возило „Рено Лагуна” во подземниот паркинг. Пожарот е изгаснат од страна на обезбедувањето“, велат од МВР.
Од МВР потврдуваат дека трговскиот центар е вратен во функција.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Агресивен пензионер е снимен во итната служба на Неапол, а не на вакцинален пункт

Видеото од објавата што ја рецензираме не е од центар за вакцинација туку од итната помош во Неапол. Како што информираат проверувачите на факти на на Factcheck.vlaanderen, самата болница...