fbpx

Арамија влегол во стан и украл лаптоп, таблет, фотоапарат и златен накит

-

Во саботата, на улица Петар Поп-Арсов во Скопје, непознат сторител со прекачување преку балкон, влегол во станот на В.Г. (49), при што извршил тешка кражба, одземјаќи лаптоп, таблет, фотоапарат и разновиден златен накит во вредност од 350.000 денари.

Се преземаат мерки за откривање на сторителот.

Србија и Унгарија ќе му предложат на регионот да се приклучи кон изградбата на брза пруга

Србија и Унгарија ќе ги поканат Северна Македонија, Албанија, Грција, Бугарија и Турција да се приклучат кон изградбата на брзата железница во регионот, која за почеток ќе ги поврзува...
Download WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
Download Premium WordPress Themes Free
Download Best WordPress Themes Free Download
free download udemy paid course
download xiomi firmware
Download Premium WordPress Themes Free
free download udemy course