fbpx

Арамија влегол во стан и украл лаптоп, таблет, фотоапарат и златен накит

-

Во саботата, на улица Петар Поп-Арсов во Скопје, непознат сторител со прекачување преку балкон, влегол во станот на В.Г. (49), при што извршил тешка кражба, одземјаќи лаптоп, таблет, фотоапарат и разновиден златен накит во вредност од 350.000 денари.

Се преземаат мерки за откривање на сторителот.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Камерите кои треба да ловат сообраќајни прекршоци не се во функција

Камерите кои се поставуваат на скопските сообраќајници, а кои се дел од проектот „Безбеден град“ сè уште не се во функција. Објавата што ја анализираме манипулира и непотребно крева...