This page was exported from Meta.mk [ http://meta.mk ]
Export date: Sun Feb 17 12:07:35 2019 / +0000 GMT

Жена и 17-годишно момче загинале во пожар во Битола
Во семејна куќа во Битола рано утрово избувнал пожар во кој, според првичните информации настрадале жена и 17-годишно момче, соопшти Јавното обвинителството.

Оттаму информираат дека надлежен обвинител од ОЈО Битола врши увид на местото, заедно со екипа од Министерството за внатрешни работи и Противпожарната служба.

„Надлежниот јавен обвинител издаде наредби за фотографирање и обезбедување на местото на настанот, како и за вршење на сите потребни вештачења во насока на откривање на причините за пожарот. Издадена е наредба за обдукција на пронајдените тела и се преземаат други дејствија неопходни за расветлување на случајот“, стои во соопштението.

За помалку од еден недела, ова е втора ваква трагедија. На 25 јануари во пожар во куќа на улицата Гоце Делчев во Тетово животите ги загубија 38-годишна жена и нејзините четири деца.
Post date: 2018-01-29 14:23:37
Post date GMT: 2018-01-29 13:23:37
Post modified date: 2018-01-29 14:23:37
Post modified date GMT: 2018-01-29 13:23:37
Powered by [ Universal Post Manager ] plugin. HTML saving format developed by gVectors Team www.gVectors.com