Облачно време со слаб ветер и температура од 11 степени


       
Скопје, 23 февруари, 2018 - 9:34 (META) 

Времето денеска ќе биде претежно облачно и суво, со умерен југоисточен ветер. Во крајните јужни и северни планински делови, особено попладне, ќе има услови за претежно слаб снег.

Утринската температура ќе се движи од еден до седум, а дневната од пет до 11 Целзиусови степени.

Во Скопје слично време, облачно и суво со умерен југоисточен ветер, утринската температура ќе се спушти до три, а дневната ќе достигне до 11 Целзиусови степени.