This page was exported from Meta.mk [ http://meta.mk ]
Export date: Tue May 22 21:10:48 2018 / +0000 GMT

Голем пожар во бараките кај ГУЦ на Партизанска
Голем пожар избил во бараките кај скопското училиште „Здравко Цветковски“, во близина на бензинската пумпа на „Макпетрол“ на булеварот Партизански одреди.

Противпожарни екипи се на терен и се обидуваат да го изгасат огнот, кој целосно ги зафатил бараките. Нема информации за повредени, но поради густиот чад што се издига и е видлив на булеварот, наводно се евакуирани и учениците од средното училиште.

Засега не се знае причината за пожарот.


.
Post date: 2017-04-21 13:15:25
Post date GMT: 2017-04-21 11:15:25
Post modified date: 2017-04-21 13:15:25
Post modified date GMT: 2017-04-21 11:15:25
Powered by [ Universal Post Manager ] plugin. HTML saving format developed by gVectors Team www.gVectors.com