!На 1 февруари 2017 година, заврши промотивниот период на слободно користење на содржините на „Мета“. Во периодот што претстои го воведуваме новиот систем за пристап и за претплата. За начинот на пристап и за претплатата ќе информираме дополнително

Бомбашки напад во турскиот град Кајсери,13 загинати и 48 повредени


       
Кајсери, 17 декември, 2016 - 11:22 (META) 

Тринаесет лица загинаа, а повеќе од 48 се повредени откако автомобил експлодира во близина на автобуска станица во близина на универзитетот во турскиот град Кајсери.

Како што јавуваат турските медиуми, автомобилот бомба експлодирал во момент кога покрај него поминувал автобус, кој превезувал цивили и воени лица кои не биле на должност.

Возила на итната медицинска помош веднаш се упатиле на местото на несреќата, а полицијата го блокирала целиот реон и врши истрага.

Засега никој не ја презел одговорноста за нападот.