fbpx

Тешка сообраќајна несреќа кај Евзони, се судриле автомобил и автобус со српски туристи

Во автобусот имало 78 патници, а во автомобилот имало четири лица

-

Четири лица загинаа во тешка сообраќајна несреќа во која учествувале српски автобус и еден автомобил на автопатот во близина на граничниот премин Евзони, пренесува Н1.

Несреќата се случила близу Поликастро. Во автобусот имало 78 патници, а во автомобилот имало четири лица. Тројца патници од автомобилот загинале, а четветиот е тешко повреден. Брзо по сударот, друг автомобил налетал на возилото. Но двајца патници, жена и дете, не се повредени.

Во несреќата се повредени 40 патници, од кои и две деца на возраст од 4 и 6 години.

Повредените се здобиле со различни повреди, а на лице место помш пружале лекари од мобилни единици.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

ДЕБАТА: Институциите треба да работат со невладините и компаниите во борбата против корупцијата

Соработката помеѓу институциите, невладините организации и бизнис секторот треба да се засили за да се постигне успех во борбата против корупцијата во земјава. Ова беше потенцирано од учесниците на...