fbpx

Се превртела цистерна со плин во Битолско

Возачот на камионот е лесно повреден и е пренесен во Клиничката болница во Битола

-

Центарот за управување со кризи (ЦУК) извести дека претпладнево во Битолско се превртела цистерна со плин. Според досегашните информации, нема поголема опасност за населението.

Сообраќајката се случила пред 9:30 часот во близина на битолското село Вашарејца. На местото на несреќата интервенирале четиримина пожарникари, а на увид излегла екипа на СВР Битола. Се чека механизација за да се подигне и одвезе цистерната.

Возачот на камионот е лесно повреден и е пренесен во Клиничката болница во Битола.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Носталгија по диктатори: Хусеин, Гадафи и Асад

Чест наратив на Кремљ е дека ирачкиот лидер Хусеин, либискиот Гадафи и сирискиот Асад биле големи патриоти и имале добри социјални политики, но дека биле жртви на американскиот империјализам,...