fbpx

Komisioni anketues ngeli pa dëshmitar dhe rend dite

-

 

Anëtarët e komisionit anketues nga LSDM dhe VMRO DPMNE janë përleshur mes vete për shkak të mosardhjes së kryeministri Nikolla Gruevski për dëshmi. Ata kanë debatuar rreth asaj se a është dashur apo jo të vij kryeministri në seancën e sotme si dhe rreth rendit të ditës për mbledhjen e Komisionit.

Në ndërkohë, Gruevski sot anuloi ardhjen e tij për ditën e hënë ndërsa ministri i financave Zoran Stavrevski paralajmëroi se në vend që nesër do të vij më 17 dhjetor. Kryetari i Komisionit anketues Petre Shilegov akuzoi kryeministrin se ik nga dëshmia dhe se VMRO DPMNE bën çmos që Komisioni të mos filloj me punë.

“Kërkesat e VMRO DPMNE-së që të vendoset ato pika në rend të ditës janë jashtë programit dhe rregullores së punës , dhe për këtë plan janë paraparë edhe seanca të veçantë për vizita dhe kjo ishte me qëllim që të mos zbardhet fytyra e vërtetë dhe e pistë e Nikolla Guevskit për mos paraqitjen e tij në këtë komision”, tha Petre Shilegov, deputet i LSDM-së.

 

 

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.
Download WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
Premium WordPress Themes Download
Download WordPress Themes Free
udemy free download
download micromax firmware
Download WordPress Themes Free
ZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=