Han në Twitter: “Do të sigurojmë mbështetje për zgjedhje korrekte dhe të lira

Johanes Han në profilin e tij zyrtar në rrjetin social Twiter, ka shkruar se, edhe pse partitë kanë sjellë vendim final, ata do të sigurojnë mbështetje për zgjedhje të lira, njofton Portalb.

“Pa marrë parasysh vendimit final nga ana e partive politike, ne do të sigurojmë mbështetje të plotë që të garantojmë zgjedhje të lira dhe demokratike”, tha eurokomesari për zgjerim dhe fqinjësi të mirë, Johanes Han.

Mbrëmë katër liderët e partive politike së bashku me euro- komisarin Han, ambasadorin e SHBA-së Xhes Bejli, ambasadorin Orav dhe ndërmjetësin Piter Vanhoute nuk arritën të merren vesh rreth datës së zgjedhjeve të parakohshme parlamentare.

VMRO DPMNE, PDSH dhe BDI janë të pajtimit që të mbahen zgjedhjet më 24 prill ndërsa kundër kësaj është vetëm LSDM.