fbpx

Шест лица загинаа во невреме во САД

-

Најмалку шест лица загина, повеќе десетици се повредени, а две се водат за исчезнати во невремето и во торнадото што во средата го зафатија истокот на САД, јавуваат локалните медиуми.

Неколку населби се во урнатини во налетот на торнадото, кое опустоши неколку сојузни држави.

Опасноста и понатаму е присутна, имајќи предвид дека други силни торнада им се закануваат на Тенеси, Алабама, Кентаки и на дел од Мисисипи, јавува националната метеоролошка служба.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

ДЕБАТА: Институциите треба да работат со невладините и компаниите во борбата против корупцијата

Соработката помеѓу институциите, невладините организации и бизнис секторот треба да се засили за да се постигне успех во борбата против корупцијата во земјава. Ова беше потенцирано од учесниците на...