fbpx

Се формираше клуб на менаџери-претприемачи за поддршка на компаниите

-

Во рамките на Стопанската комора на Македонија, се формираше клуб на менаџери-претприемачи.

Од комората информираат дека со клубот се креира нова алатка што ќе ги поврзе сите добивки на едно место и ќе понуди и нови услуги, за поддршка на малите и на средни компании.

Клубот на компаниите ќе им помогне во пронаоѓање деловни партнери, промоции, соработка на домашните со странските компании и во создавање синџири на доставувачи, искористување на ЕУ-фондовите, пронаоѓање партнери од Европа и сл.

 

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

По одлуката за повисоки плати на УКИМ и професорите на останатите јавни универзитети бараат повисоки плати

Вработените во Универзитетот во Тетово денеска излегоа на протест поради непотпишувањето на Колективниот договор од страна на Собранието за зголемување на платите како на Универзитетот „Свети Кирил и Методиј“....