fbpx

САД: Четворица загинати во торнадо во Мисисипи

-

Најмалку четири лица загинаа во торнадото што ја погоди сојузната американска држава Мисисипи.

Како што јавуваат американските медиуми, најтешко погодено е гратчето Колумбија, во округот Мерион, каде бурата со себе носела автомобили и покриви од куќи. Според првичните извештаи, многумина се повредени, но засега не се знае точната бројка.

https://www.youtube.com/watch?v=5ThYjzi85hk

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

ДЕБАТА: Институциите треба да работат со невладините и компаниите во борбата против корупцијата

Соработката помеѓу институциите, невладините организации и бизнис секторот треба да се засили за да се постигне успех во борбата против корупцијата во земјава. Ова беше потенцирано од учесниците на...