fbpx

Пожар во фабриката „Тетекс“ во Тетово

-

Пожар кој избувна попладнево околу 16.30 часот, целосно пеплоса седум канцеларии од административната зграда на фабриката „Тетекс“ во Тетово.

При гасењето на пожарот, лесни повреди добил еден пожарникар, кој по укажаната помош во тетовската клиничка болница, пуштен е на домашно лекување.

Пожарот за околу еден час целосно е локализиран. Во гасењето интервенирале три противпожарни возила и девет пожарникари.

Пред три дена, пожар исто така направи голема материјална штета на свињарска фарма во тетовското село Челопек. Во пожарот изгореа дрвени палети, летви и една работна машина багер.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Минчев, поради злоупотреби, најави укинување на балансерот

Министерот за јавна администрација Горан Минчев најави укинување на балансерот. Како причина за ова, тој рече дека балансерот во минатото бил предмет на злоупотреби. „Имавме случаи каде етнички Македонци се...