fbpx

Пет прекршувањa на полицискиот час, 522 санкции за неносење маска

-

Од 23 часот вчера до 5 часот денеска полицијата фатила петмина што не ја почитувале забраната за движење, односно полицискиот час, соопшти МВР.

Во текот на изминатото деноноќие, односно од вчера до денеска наутро, на територијата на целата земја МВР регистрирало 522 прекршоци во однос на мерката за задолжително носење заштитна маска.

МВР апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, за сите заеднички да придонесуваме за спречување на ширењето на ковид-19.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Пендаровски ја најави кандидатурата за претседател за втор мандат

Актуелниот претседател Стево Пендаровски ја најави граѓанската кандидатура за втор мандат и ги повика сите граѓани да дадат поддршка со потпишување во канцелариите на Државната изборна комисија. „Во недела очекувам...