fbpx

Во Скопје сообраќајците санционирале 149 возачи

Меѓу нив, за возење повеќе од дозволената брзина 44 санкции, 14 мерки за возење без возачка дозвола, 15 санкции за некористење сигурносен појас...

-

Секторот за внатрешни работи (СВР) Скопје во текот на вчерашниот ден вршел сообраќајни контроли, при што на територијата на главниот град изречени се вкупно 149 мерки.

Меѓу нив, за возење повеќе од дозволената брзина 44 санкции, 14 мерки за возење без возачка дозвола, 15 санкции за некористење сигурносен појас…

„Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта“, порачува МВР.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Жена од кочанско Оризари пронајдена удавена во канал за наводнување

Осумдесет и деветгодишна жена од селото Оризари, Кочанско, утрово била пронајдена удавена во канал за наводнување во близина на селото, информираше Министерството за внатрешни работи (МВР). Удавената жена ја пронашол...