fbpx

Казнети 355 возачи за пребрзо возење

Од нив, 24 возачи возеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а две возила се движеле со дури над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина

-

Во акција на Министерството за внатрешни работи (МВР), вчера 355 возачи биле казнети поради пребрзо возење.

Од нив, 24 возачи возеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а две возила се движеле со дури над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина.

Притоа, 197 возила ја пречекориле брзината во населено место, а 158 надвор од населено место.

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови, предупредува МВР, апелирајќи за почитување на сообраќајните правила и прописи, заради побезбедни патишта и улици.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Метаморфозис се приклучува на осудите на физичкиот напад над новинарката на хрватски Фактограф

Фондацијата Метаморфозис, како членка на Европската мрежа за стандарди при проверката на факти (EFCSN), и на Меѓународната мрежа за проверка на факти (IFCN) се приклучува на осудите на нападот на новинарката...