fbpx

Патниот правец Битола – Ресен затворен за сообраќај поради свлечиште

-

Поради свлечиште, денеска повторно ќе биде затворен патниот правец Битола – Ресен, информираат од Авто-мото сојузот на Македонија (АМСМ). Како алтернатива, сообраќајот е пренасочен преку Битола.

Општинскиот пат село Долни Полог –  село Облешево, пред Кочанска Река, е во прекин поради прекопан коловоз, каде е направен канал за одводнување на надојдена атмосферска вода.

На патниот правец Марвинци – Балинци – Брајковци, под надвозникот кај клучката Марвинци, поради излевање на каналите има вода на коловозот. Од АМСМ препорачуваат користење на алтернативен патен правец Удово – Валандово – Гевгелија и обратно.

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. Магла со видливост до 50 метри има на Стража.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

ДЕБАТА: Институциите треба да работат со невладините и компаниите во борбата против корупцијата

Соработката помеѓу институциите, невладините организации и бизнис секторот треба да се засили за да се постигне успех во борбата против корупцијата во земјава. Ова беше потенцирано од учесниците на...