Времето денеска ќе биде променливо облачно, со повремени врнежи од дожд и ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Утринската темпертатура ќе достигне 6 Целзиусови степени, а дневната ќе се искачи 10 степени.
Во Скопје ќе преовладува облачно време, со слаби врнежи од дожд. Дневната температура ќе достигне 6 Целзиусови степени.