Метју Нимиц

Одделни средби со претставниците на Македонија и на Грција, амбасадорите Васко Наумовски и Адамантиос Василакис, имал синоќа во Њујорк посредникот во спорот за името Метју Нимиц.

Денеска, пак, во 16 часот по македонско време, тој ќе има заедничка средба со двајцата дипломати.