fbpx

Маскирани напаѓачи фрлија молотови коктели на турскиот конзулат во Солун

-

Рано утрово маскирани напаѓачи фрлија два молотови коктели на конзулатот на Турција во Солун. За среќа, нема повредени лица или сериозна материјална штета, известуваат турските медиуми.

Во прашање биле неколкумина напаѓачи, кои околу 5.30 часот фрлиле две шишиња со запалива материја на полицајците што го обезбедувале конзулатот. Само еден молотов коктел се запалил, но нема повредени или штета.

Досега биле извршени неколку напади на кабините за полицајците пред конзулатот, известуваат турските агенции.

Download WordPress Themes Free
Download Premium WordPress Themes Free
Download WordPress Themes
Download WordPress Themes Free
lynda course free download
download samsung firmware
Download Best WordPress Themes Free Download
udemy paid course free download