fbpx

ЛП: Џафери да сфати дека еден од врвните државни раководители, а не само Албанец

-

Либералната партија (ЛП) денеска му честиташе на новиот претседател на Собранието, Талат Џафери, истовремено порачувајќи му оти треба да сфати дека е еден од највисоките државни раководители, а не само Албанец, и соодветно на тоа, во неговиот кабинет треба да стои само знамето на Република Македонија.

„Го поздравуваме почетокот на претседавање со Собранието на Талат Џафери и му обрнуваме внимание дека тој е еден од врвните државни раководители, а не претставник на етничка заедница и затоа во неговиот кабинет треба да биде државното знаме, но не и знаме на која било етничка заедница. Ако тоа побргу го сфати, ќе придонесе за стабилизација во државата“, велат од ЛП.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Летово ќе биде пеколно, климатските промени си го наплатуваат данокот

Пеколни горештини и суша нè чекаат и ова лето, а климатските промени го наплатуваат данокот на невнимателност на човекот, како најодговорен за емисиите на стакленички гасови. Иако само што...