fbpx

Ја тепал поранешната девојка за да му се врати

-

Вчера во Куманово е привден Ф.М. затоа што во 00.15 часот ја сретнал  Д.Ј. (21) од Куманово, која била негова пораешна девојка, и насилно ја внел во куќа, сопственост на неговата баба, каде физички ја нападнал заканувајќи ѝ се дека ако не ја продолжат врската, ќе ја убие.

Од здобиените удари, на Д.Ј. ѝ се слошило и паднала на подот, по што Ф.М. ѝ дозволил да излезе надвор, а таа ја искористила можноста и избегала.

По укажана лекарска помош, на оштетената ѝ се констатирани телесни повреди. Лицето за кое постојат сомнежи дека е можен сторител е приведен, а по целосно документирање на случајот, ќе биде поднесен соодветен поденсок.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Метаморфозис се приклучува на осудите на физичкиот напад над новинарката на хрватски Фактограф

Фондацијата Метаморфозис, како членка на Европската мрежа за стандарди при проверката на факти (EFCSN), и на Меѓународната мрежа за проверка на факти (IFCN) се приклучува на осудите на нападот на новинарката...