fbpx

Исчезнат Французин пронајден на граничниот премин Богородица

Младиот Французин во својата земја се водел како исчезнат уште од март годинава

-

Човек кој во Франција бил пријавено за исчезнат, македонските полициски службеници го пронашле на граничниот премин Богородица кон Грција.

Полицајците и припадниците на ФРОНТЕКС го затекнале 21-годишниот С.И. при илегален влез на територијата на земјава, при што тој дал лажен исказ за личните податоци.

Од Министерството за внатрешни работи (МВР) соопштија дека по дополнителни проверки, во соработка со Секторот за меѓународна полициска соработка, денеска добиле потврда од француските власти дека станува збор за нивни државјанин кој во својата земја се води како исчезнат од 11 март годинава.

Младиот Французин сега ќе биде предаден на семејството, согласно законските регулативи, велат од МВР.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

В понеделник ќе има лидерска средба, СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ во расправија во колку часот да се одржи

Лидерска средба ќе се одржи в понеделник напладне, а на истата ќе биде повикан и претседателот на Собранието, Талат Џафери. Тема на разговор на лидерската средба ќе бидат изборите...