fbpx

На свадба пукал со автоматска пушка, го пренесувале на Фејсбук

Кривична пријава е поднесена против Б.Д.(24) од село Долно Јаболчиште, општина Чашка

-

СВР Велес – Отсек за недозволена трговија со дрога и оружје поднел кривична пријава против Б.Д.(24) од селото Долно Јаболчиште во општина Чашка, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност“, се наведува во денешниот билтен на Министерството за внатрешни работи.

Инцидентот се случил пред повеќе од една година, на 11 септември лани.
Тој со автоматска пушка испукал повеќе куршуми на свадба во селото Горно Јаболчиште, а видео од пукањето потоа било објавено на Фејсбук.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

В понеделник ќе има лидерска средба, СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ во расправија во колку часот да се одржи

Лидерска средба ќе се одржи в понеделник напладне, а на истата ќе биде повикан и претседателот на Собранието, Талат Џафери. Тема на разговор на лидерската средба ќе бидат изборите...