fbpx

И попладнево голем број дојави за бомби во училишта во Бугарија

-

Трендот на дојави за поставени бомби во основни и средни училишта во Бугарија, кои се покажуваат лажни продолжува и денеска во Бугарија, јави Бугарското национално радио (БНР).

Лажни дојави за бомби како закана за изборниот процес во Бугарија, може да влијаат на одѕивот на гласачите

Слично како со лажните дојави за бомби во Македонија, и во Бугарија цел на овие закани и сеење паника не е само главниот град Софија, туку денеска дојави имаше и во приморскиот град Бургас (17 дојави, 16 училишта евакуирани и затворени).

Во Софија, трет ден по ред, повторно имаше лажни дојави, овој пат за 35 училишта.

Закани за поставени бомби имаше и во други бугарски градови, вклучувајќи ги Стара Загора, Добрич и Варна.

Дојавите ги направија анксиозни средношколците и им создадоа „дупки“ во знаењата

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Почнаа геомеханичките испитувања за изградба на автопатите на Коридорот 8

Со активности за геомеханичко испитување на земјиштето каде ќе минува алтернативниот пат на автопатот Тетово-Гостивар денеска на терен започнаа со реализација теренските градежни работи за изградба на автопатите на...
Premium WordPress Themes Download
Download WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
Free Download WordPress Themes
download udemy paid course for free
download lava firmware
Download Premium WordPress Themes Free
download udemy paid course for free