Покрај ниските температури утрово, денот ќе биде релативно потопол од вчера и од претходните денови. Времето ќе биде со умерена облачност и слаб ветер.

Максималните температури ќе се движат од 2 до 4 Целзиусови степени на западот и северот на земјава, додека во Струмичко и Дојранско ќе достигнат до 7 степени.

Во Скопје времето ќе биде исто така умерено облачно со сончеви периоди и температури кои ќе достигнат до 3 Целзиусови степени.

Рекордни 18 степени под нулата утрово се регистрани во Битола во 7 часот.