Македонија

Искршена врата и полиција во ССМ – Живко Митревски ја напушта функцијата

14 август, 2017 - 11:14 (META)  Скопје Вистинска драма се случувала пред влезот на Сојузот на синдикатите (ССМ), кога новиот директор на ССМ, Дарко Димовски со своите соработници дошол да ја презеде новата функција од досегашниот лидер на синдикатите, Живко Митревски, јави Нова ТВ. Иако го имал…

Хан се сретна со Груевски, Ахмети и Села и ја истакна важноста на опозицијата за реформите

20 ноември, 2017 - 19:41 (META)  Скопје Еврокомесарот за проширување и соседската политика, Јоханес Хан, денеска во Собранието имаше средби со опозициската ВМРО-ДПМНЕ и со владејачките коалициони партнери, ДУИ и Алијанса за Албанците. Тој по средбата со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски кој беше придружуван од пратеникот…

Видеа