fbpx

Владата денеска ќе одржи седница за невремето во Тетовско

-

По поплавите во Тетово, Владата денеска ќе одржи седница на која ќе бидат разгледани состојбите по обилни врнежи во полошкиот и во пелагонискиот регион.

Големото невреме што го зафати тетовскиот регион вчера однесе неколку жртви. Според информациите, загинаа петмина, а десетина луѓе се повредени. Полицијата потврди дека едно дете во Голема Речица е удавено од излеаните планински реки додека си играло во својот двор.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

ВМРО-ДПМНЕ денеска официјално ќе го промовира својот кандидат за претседател на државата

Најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ на конвенција денеска официјално ќе го промовира својот кандидат за претседател на државата. На конвенцијата се очекува поддршка да добие единствениот кандидат кој се пријави...