Викендов „Д фестивал“ со концерти од дома

Десеттото роденденско издание на „Д Фестивал“ првично беше закажано за 3-5 јули во Дојран, па во таа чест, овој викенд трите фестивалски дена ќе се одбележат со журка од дома, информираат од тимот на „Д фестивал“.

Викендов ќе бидат прикажани концертите на македонските артисти кои што настапувале во претходните изданија на овој фестивал, како Страјк, Кирил Џајковски, Conquering Lion, Влатко Стефановски итн. Настапите ќе бидат прикажани на нивната Фејсбук страница, а целосниот распоред можете да го погледнете овде:

🥳 Викендов, наместо во Дојран, журката од главната бина ви ја носиме дома💃 📣 Ги одбележуваме трите фестивалски дена со…

Gepostet von Д Фестивал – Дојран am Freitag, 3. Juli 2020