fbpx
Таг: Андреа Коевска

таг: Андреа Коевска

Андреа вечерва настапува на Евровизија, Северна Македонија со мали шанси за пласман во финале

Македонската претставничка Андреа вечерва ќе настапи во второто полуфинале на Евровизија. Под реден број 11, песната „Circles“ ќе биде изведена на Пала Олимпико арената во Торино, Италија. Според најавата и видеото од пробните изведби, Андреа на сцената ќе настапи сама. Од вечерашните вкупно 18 учесници, во финалето што ќе се одржи во сабота ќе се пласираат десетмина. Според обложувалниците, Северна...

Андреа ќе настапи на Евровизија, но можеби тоа ќе биде крај за учествата на Северна Македонија

По настанот со Андреа Коевска, која за време на официјалната церемонија за отворање на „Евросонг 2022“ го фрли македонското знаме на тиркизниот тепих и предизвика бурни реакции во јавноста, Уредничкиот колегиум на МРТ ја соопшти својата одлука за санкциите кои планира да ги преземе. Како што е наведено во соопштението, кое го објавија три дена по немилиот настан, одлучиле Андреа...

Андреа два пати се извини за инцидентот со знамето, МРТ ќе одлучува дали да ја повлече

Македонската претставничка на Евровизија, Андреа Коевска, која вчера го фрли државното знаме, два пати се извини на јавноста откако нејзината постапка предизвика бурни рекации на социјалните мрежи. 🇲🇰 UPDATE: An apology video by Andrea has already been spread by MRT this evening, where she says that "reporters asked to take a pic without the flag" and "she didn't mean to...

Евровизиската претставничка Андреа дел од кампањата „Нашите миленици се наше семејство, не ги напуштајте!“

Македонската евровизиска претставничка Андреа Коевска, е првата од нашите познати личности што се љубители на животните, која се приклучи на заедничката кампања „Нашите миленици се наше семејство, не ги напуштајте!“ на ЗОО Скопје и ЈП Лајка. Со цел за подигање на свеста против напуштање на милениците и одговорно сопствеништво Андреа сними видео преку кое заедно со својот долгогодишен миленик Лео...

(Видео) „Choose My Way“ – последниот сингл на Андреа

„Choose My Way “  е последниот сингл на младата поп пејачка Андреа Коевска. Официјалната промоција на изданието беше на крајот на минатиот месец, со премиера на Јутуб (YouTube) на 27 август.  https://www.youtube.com/watch?v=x0kLX4sXGNw И овој пат станува збор за меланхолична електропоп балада, по кои Андреа (Andrea) е најпрепознатлива. Текстот на „Choose My Way“ е на Андреа и на Александар Масевски. Масевски е...

Апелација потврди, велешанката Пале Иловска ослободена од вина за убиството на насилниот партнер

Велешанката Павлинка (Пале) Иловска, која лани со нож го усмрти својот насилен партнер, полицаец од Велес, и одговараше за кривично дело убиство во миг, е целосно ослободена од обвинението. Иако...