fbpx

PSP: Me ndihmën e ekspertit të “Erikson” i morën të gjitha të dhënat e DSK-së

-

Me ndihmën e ekspertit të jashtëm të kompanisë suedeze “Erikson”, sot nga serverët ndihmës në DSK, Prokuroria Speciale i ka marrë të gjitha të dhënat që i kërkonte me urdhër gjyqësor.

Këtë sot pasdite e njoftoi PSP, prej ku shtojnë se të dhënat e mara do të analizohen në mënyrë shtesë dhe të gjithë rezultatet do të publikohen në opinion në kohë reale.

“Gjatë ditës së sotme, me ndihmën e ekspertët të jashtëm nga prodhuesi i serverëve ndihmës që janë në pronësi të operatorëve të telekomunikimeve e që fizikisht gjenden në DSK, është realizuar marrja e të gjitha të dhënave nga këto serverë sipas urdhrit gjyqësor. Sqarojmë se lënda është në procedurë para- hetimore dhe në këtë moment s’kemi mundësi të sigurojmë të dhëna shtesë. Të dhënat e marra do të analizohen dhe do të publikohen në opinion në kohë reale” thuhet në njoftimin e PSP-së.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.