fbpx

Marrëveshje nuk ka- partitë këtë fundjavë do të mendojnë rreth opsioneve të ofruara

-

Përfaqësuesit e partive politike edhe sot nuk arritën të merren vesh në rezidencën e BE-së në Përzhinë.

Pas përfundimit të bisedimeve, ambasadori amerikan Xhes Bejli tha se ka pasur progres të vogël dhe për këtë me ambasadorin e BE-së në Maqedoni, Aivo Orav do të lënë hapësirë partitë gjatë fundjavës të mendojnë lidhur me propozimet e ofruara.

Ambasadori Bejli është optimist se te partitë ka vullnet politik për zgjidhjen e çështjreve të hapura, por nuk u përgjigj në pyetjet e gazetarëve, se cili është problemi që bllokon Marrëveshjen e Përzhinës.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.