fbpx

MPJ: Qytetarët maqedonas në Turqi të qëndrojnë nëpër vende të sigurta

-

Ministria e jashtme njoftoi se vazhdimisht ndjek situatën në Turqi dhe është në kontakt të pandërprerë me ambasadën e R. së Maqedonisë në Ankara dhe konsulatin e përgjithshëm në Stamboll.

Nga MPJ i njoftojnë të gjithë qytetarët maqedonas që gjenden në këtë moment në Turqi që të qëndrojnë nëpër lokacione të sigurta, të mos largohen nga hotelet dhe vendet ku ata janë akomoduar.

“Për çdo çështje lidhur me sigurinë e shtetasve të Maqedonisë që për momentin janë në Turqi, bëjmë apel që të drejtoheni në telefonat e hapur në përfaqësitë tona konsulare- diplomatike në Ankara dhe Stamboll apo në Ministrinë e jashtme” thuhet në njoftimin e MPB-së.

 

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.
Download Premium WordPress Themes Free
Premium WordPress Themes Download
Download Nulled WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
udemy free download
download karbonn firmware
Download Premium WordPress Themes Free
free download udemy paid course