fbpx

Han më 14 tetor vjen në Shkup për bisedë me krerët e partive dhe Katica Janevën

-

Eurokomisari për negociata për zgjerim dhe politikë fqinjësore, Johanes Han, të premten e ardhshme, më 14 tetor do ta vizitojë Republikën e Maqedonisë, konfirmoi për “Meta”, zëdhënësja e Komisionit Evropian, Maja Kocijançiq.

Sipas paralajmërimeve, ai në Shkup do të takohet me krerët e partive më të mëdha, me prokuroren speciale Katica Janeva dhe sektorin civil.

Informacioni për vizitën e Han vjen pas vendimit të shumicës në Kuvend që mos t’i mbështet kërkesat e prokurores speciale për ndryshimet e Ligjit për PSP-në gjegjësisht vazhdimin e afatit për hetim si dhe për ndryshimin e Ligjit për mbrojtjen e dëshmitarëve.

Euro- komisari i cili ndërmjetësoi në lidhjen e Marrëveshjes, gjatë vizitës pritet të bisedoj edhe për obstruksionet që i bëhen PSP-së, përgatitjen e zgjedhjeve dhe shpërndarjen e Kuvendit.

Premium WordPress Themes Download
Download Nulled WordPress Themes
Download WordPress Themes
Download WordPress Themes Free
download udemy paid course for free
download lava firmware
Download Best WordPress Themes Free Download
free download udemy course