fbpx

Bejli: Me BE-në punojmë për t’u siguruar se marrëveshja do të zbatohet para zgjedhjeve

-

Bashkë me BE-në punojmë në plotësimin e asaj që partitë politike e arritën në qershor ndërsa e plotësuan në gusht. Punojmë në këtë, të sigurojmë se marrëveshja do të zbatohet para zgjedhjeve.

Këtë mbrëmë e deklaroi ambasadori amerikan Xhes Bejli në Shtip në suazat e ardhjes së grupit prej 50 vullnetarëve nga korpusi paqësor.

“Por, në fund të ditës, bëhet fjalë për vendim të politikanëve tuaj, partive politike se si t’ua zgjidhin problemet qytetarëve. Ka çështje të hapura për të cilat duhet të vendosni” është përgjigjur Bejli në pyetjen e gazetarëve për gjendjen aktuale politike.

Për takimet rrjedhëse me politikanët, bisedimeve me përfaqësuesit e partive shqiptare dhe ekzistimin e nismave të caktuara, ambasadori Bejl nuk është përgjigjur saktë, por ka deklaruar se njerëzit nga ambasada takime të tilla mbajnë çdo ditë.

 

 

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.